NFZ15SF102SN10D
DigiKey Part Number
490-NFZ15SF102SN10DTR-ND - Tape & Reel (TR)
490-NFZ15SF102SN10DCT-ND - Cut Tape (CT)
490-NFZ15SF102SN10DDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
NFZ15SF102SN10D
Description
FERRITE BEAD 1 KOHM 0402 1LN
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1 kOhms @ 100 MHz 1 Ferrite Bead 0402 (1005 Metric) 230mA 1.4Ohm
EDA/CAD Models
NFZ15SF102SN10D Models
Category
DC Resistance (DCR) (Max)
1.4Ohm
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Height (Max)
0.022" (0.55mm)
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Impedance @ Frequency
1 kOhms @ 100 MHz
Base Product Number
Current Rating (Max)
230mA