NFZ03SG331SN10D | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | NFZ03SG331SN10D |
Description | FERRITE BEAD 330 OHM 0201 1LN |
Customer Reference | |
Detailed Description | 330 Ohms @ 900 MHz 1 Ferrite Bead 0201 (0603 Metric) 305mA 600mOhm |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | NFZ03SG331SN10D Models |
Category | DC Resistance (DCR) (Max) 600mOhm |
Manufacturer Murata Electronics | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Series | Package / Case 0201 (0603 Metric) |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Mounting Type Surface Mount |
Part Status Active | Height (Max) 0.013" (0.33mm) |
Number of Lines 1 | Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) |
Impedance @ Frequency 330 Ohms @ 900 MHz | Base Product Number |
Current Rating (Max) 305mA |