NFZ03SG162SN10D | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | NFZ03SG162SN10D |
Description | FERRITE BEAD 1.6 KOHM 0201 1LN |
Customer Reference | |
Detailed Description | 1.6 kOhms @ 900 MHz 1 Ferrite Bead 0201 (0603 Metric) 180mA 1.7Ohm |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | NFZ03SG162SN10D Models |
Category | DC Resistance (DCR) (Max) 1.7Ohm |
Manufacturer Murata Electronics | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Series | Package / Case 0201 (0603 Metric) |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Mounting Type Surface Mount |
Part Status Active | Height (Max) 0.013" (0.33mm) |
Number of Lines 1 | Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) |
Impedance @ Frequency 1.6 kOhms @ 900 MHz | Base Product Number |
Current Rating (Max) 180mA |