NFM21CC221R1H3D
DigiKey Part Number
490-6977-2-ND - Tape & Reel (TR)
490-6977-1-ND - Cut Tape (CT)
490-6977-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
NFM21CC221R1H3D
Description
CAP FEEDTHRU 220PF 20% 50V 0805
Detailed Description
220 pF Feed Through Capacitor 50V 700 mA 0805 (2012 Metric), 3 PC Pad
EDA/CAD Models
NFM21CC221R1H3D Models
Category
Voltage - Rated
50V
Current
700 mA
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Capacitance
220 pF
Height (Max)
0.037" (0.95mm)
Tolerance
±20%