LQW32FT470M0HL
DigiKey Part Number
490-18067-2-ND - Tape & Reel (TR)
490-18067-1-ND - Cut Tape (CT)
490-18067-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LQW32FT470M0HL
Description
FIXED IND 47UH 100MA 900 MOHM
Detailed Description
47 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 100 mA 900mOhm Max 1210 (3225 Metric)
EDA/CAD Models
LQW32FT470M0HL Models
Category
DC Resistance (DCR)
900mOhm Max
Mfr
Frequency - Self Resonant
30MHz
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
1 MHz
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.098" (2.50mm)
Current - Saturation (Isat)
300mA