LQW32FT3R6M8HL | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | LQW32FT3R6M8HL |
Description | FIXED IND 3.6UH 700MA 120 MOHM |
Manufacturer Standard Lead Time | 17 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 3.6 µH Unshielded Wirewound Inductor 700 mA 120mOhm Max 1210 (3225 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
Category | Shielding Unshielded |
Mfr | DC Resistance (DCR) 120mOhm Max |
Series | Frequency - Self Resonant 150MHz |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Ratings AEC-Q200 |
Part Status Active | Operating Temperature -40°C ~ 125°C |
Type Wirewound | Inductance Frequency - Test 1 MHz |
Material - Core | Mounting Type Surface Mount |
Inductance | Package / Case 1210 (3225 Metric) |
Tolerance ±20% | Supplier Device Package 1210 |
Current Rating (Amps) | Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) |
Current - Saturation (Isat) 1A | Height - Seated (Max) 0.098" (2.50mm) |