LQW2BAN3N6J00L | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | LQW2BAN3N6J00L |
Description | FIXED IND 3.6NH 2A 50 MOHM SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 17 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 3.6 nH Unshielded Wirewound Inductor 2 A 50mOhm Max 0805 (2015 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | LQW2BAN3N6J00L Models |
Category | DC Resistance (DCR) 50mOhm Max |
Mfr | Q @ Freq 75 @ 1.5GHz |
Series | Frequency - Self Resonant 11.8GHz |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Part Status Active | Inductance Frequency - Test 250 MHz |
Type Wirewound | Mounting Type Surface Mount |
Material - Core | Package / Case 0805 (2015 Metric) |
Inductance | Size / Dimension 0.082" L x 0.060" W (2.09mm x 1.53mm) |
Tolerance ±5% | Height - Seated (Max) 0.060" (1.52mm) |