LQW18AN5N6D10D | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | LQW18AN5N6D10D |
Description | FIXED IND 5.6NH 900MA 45 MOHM |
Manufacturer Standard Lead Time | 33 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 5.6 nH Unshielded Drum Core, Wirewound Inductor 900 mA 45mOhm Max 0603 (1608 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | LQW18AN5N6D10D Models |
Category | DC Resistance (DCR) 45mOhm Max |
Mfr | Q @ Freq 38 @ 250MHz |
Series | Frequency - Self Resonant 10GHz |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Part Status Active | Inductance Frequency - Test 100 MHz |
Type Drum Core, Wirewound | Mounting Type Surface Mount |
Material - Core | Package / Case 0603 (1608 Metric) |
Inductance | Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) |
Tolerance ±0.5nH | Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm) |