LQW18AN4N7D00D
DigiKey Part Number
490-1162-2-ND - Tape & Reel (TR)
490-1162-1-ND - Cut Tape (CT)
490-1162-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LQW18AN4N7D00D
Description
FIXED IND 4.7NH 850MA 59 MOHM
Detailed Description
4.7 nH Unshielded Drum Core, Wirewound Inductor 850 mA 59mOhm Max 0603 (1608 Metric)
EDA/CAD Models
LQW18AN4N7D00D Models
Category
DC Resistance (DCR)
59mOhm Max
Mfr
Q @ Freq
35 @ 250MHz
Series
Frequency - Self Resonant
6GHz
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 MHz
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
±0.5nH
Height - Seated (Max)
0.039" (1.00mm)