LQW15AN4N7D80D
DigiKey Part Number
LQW15AN4N7D80D-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LQW15AN4N7D80D
Description
FIXED IND 4.7NH 1.2A 71 MOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
4.7 nH Unshielded Wirewound Inductor 1.2 A 71mOhm Max 0402 (1005 Metric)
EDA/CAD Models
LQW15AN4N7D80D Models
Category
DC Resistance (DCR)
71mOhm Max
Mfr
Q @ Freq
31 @ 250MHz
Series
Frequency - Self Resonant
8GHz
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 MHz
Type
Wirewound
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Inductance
Size / Dimension
0.039" L x 0.024" W (1.00mm x 0.60mm)
Tolerance
±0.5nH
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)