LQW15AN4N7C00D | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | LQW15AN4N7C00D |
Description | FIXED IND 4.7NH 750MA 70 MOHM |
Manufacturer Standard Lead Time | 21 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 4.7 nH Unshielded Wirewound Inductor 750 mA 70mOhm Max 0402 (1005 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | LQW15AN4N7C00D Models |
Category | DC Resistance (DCR) 70mOhm Max |
Mfr | Q @ Freq 25 @ 250MHz |
Series | Frequency - Self Resonant 8GHz |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Part Status Active | Inductance Frequency - Test 100 MHz |
Type Wirewound | Mounting Type Surface Mount |
Material - Core | Package / Case 0402 (1005 Metric) |
Inductance | Size / Dimension 0.039" L x 0.024" W (1.00mm x 0.60mm) |
Tolerance ±0.2nH | Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm) |