LQP03TN4N7H02D | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | LQP03TN4N7H02D |
Description | FIXED IND 4.7NH 350MA 400 MOHM |
Manufacturer Standard Lead Time | 15 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 4.7 nH Unshielded Thick Film Inductor 350 mA 400mOhm Max 0201 (0603 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | LQP03TN4N7H02D Models |
Category | DC Resistance (DCR) 400mOhm Max |
Mfr | Q @ Freq 14 @ 500MHz |
Series | Frequency - Self Resonant 4.4GHz |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Part Status Active | Inductance Frequency - Test 500 MHz |
Tolerance ±3% | Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) |
Current Rating (Amps) | Height - Seated (Max) 0.013" (0.33mm) |