LQP02HQ56NH02E
DigiKey Part Number
490-LQP02HQ56NH02ETR-ND - Tape & Reel (TR)
490-LQP02HQ56NH02ECT-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LQP02HQ56NH02E
Description
FIXED IND 56NH 100MA SMD
Detailed Description
56 nH Unshielded Thin Film Inductor 100 mA 01005 (0402 Metric)
EDA/CAD Models
LQP02HQ56NH02E Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Inductance Frequency - Test
300 MHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Type
Thin Film
Supplier Device Package
01005
Inductance
Size / Dimension
0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Tolerance
±3%
Height - Seated (Max)
0.013" (0.32mm)