LQM2HPN3R3MG0L
DigiKey Part Number
490-5115-2-ND - Tape & Reel (TR)
490-5115-1-ND - Cut Tape (CT)
490-5115-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LQM2HPN3R3MG0L
Description
FIXED IND 3.3UH 1.2A 125 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
3.3 µH Shielded Multilayer Inductor 1.2 A 125mOhm Max 1008 (2520 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
LQM2HPN3R3MG0L Models
Category
DC Resistance (DCR)
125mOhm Max
Mfr
Frequency - Self Resonant
30MHz
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Inductance Frequency - Test
1 MHz
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Type
Multilayer
Package / Case
1008 (2520 Metric)
Material - Core
Supplier Device Package
1008 (2520 Metric)
Inductance
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.039" (1.00mm)