LQM21PH3R3XGEL80 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | LQM21PH3R3XGEL80 |
Description | FIXED IND 3.3UH 740MA 460 MOHM |
Manufacturer Standard Lead Time | 19 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 3.3 µH Shielded Multilayer Inductor 740 mA 460mOhm Max 0805 (2012 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | LQM21PH3R3XGEL80 Models |
Category | Shielding Shielded |
Mfr | DC Resistance (DCR) 460mOhm Max |
Series | Frequency - Self Resonant 70MHz |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Ratings AEC-Q200 |
Part Status Active | Operating Temperature -55°C ~ 150°C |
Type Multilayer | Inductance Frequency - Test 1 MHz |
Material - Core | Mounting Type Surface Mount |
Inductance | Package / Case 0805 (2012 Metric) |
Tolerance ±20% | Supplier Device Package 0805 |
Current Rating (Amps) | Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) |
Current - Saturation (Isat) 530mA | Height - Seated (Max) 0.043" (1.10mm) |