LQM21PH1R5NGCD | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | LQM21PH1R5NGCD |
Description | FIXED IND 1.5UH 850MA 240 MOHM |
Manufacturer Standard Lead Time | 19 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 1.5 µH Shielded Multilayer Inductor 850 mA 240mOhm Max 0805 (2012 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | LQM21PH1R5NGCD Models |
Category | DC Resistance (DCR) 240mOhm Max |
Mfr | Frequency - Self Resonant 45MHz |
Series | Ratings AEC-Q200 |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -55°C ~ 150°C |
Part Status Active | Inductance Frequency - Test 1 MHz |
Type Multilayer | Mounting Type Surface Mount |
Material - Core | Package / Case 0805 (2012 Metric) |
Inductance | Supplier Device Package 0805 |
Tolerance ±30% | Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) |
Current Rating (Amps) | Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm) |
Current - Saturation (Isat) 800mA | Base Product Number |