LQG15HN4N7C02D | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | LQG15HN4N7C02D |
Description | FIXED IND 4.7NH 700MA 160 MOHM |
Manufacturer Standard Lead Time | 21 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 4.7 nH Unshielded Multilayer Inductor 700 mA 160mOhm Max 0402 (1005 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | LQG15HN4N7C02D Models |
Category | DC Resistance (DCR) 160mOhm Max |
Mfr | Frequency - Self Resonant 6GHz |
Series | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Inductance Frequency - Test 100 MHz |
Part Status Active | Mounting Type Surface Mount |
Type Multilayer | Package / Case 0402 (1005 Metric) |
Material - Core | Supplier Device Package 0402 (1005 Metric) |
Inductance | Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) |
Tolerance ±0.2nH | Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm) |