LLL153C70E105ME21D | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | LLL153C70E105ME21D |
Description | CAP CER 1UF 2.5V X7S 0204 |
Manufacturer Standard Lead Time | 17 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 1 µF ±20% 2.5V Ceramic Capacitor X7S 0204 (0510 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | LLL153C70E105ME21D Models |
Category | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Mfr | Features Low ESL (Reverse Geometry) |
Series | Applications |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Mounting Type |
Part Status Active | Package / Case 0204 (0510 Metric) |
Capacitance | Size / Dimension 0.020" L x 0.039" W (0.50mm x 1.00mm) |
Tolerance ±20% | Thickness (Max) 0.014" (0.35mm) |