KCM55QR7YA176KH01K
DigiKey Part Number
490-5828-2-ND - Tape & Reel (TR)
490-5828-1-ND - Cut Tape (CT)
490-5828-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KCM55QR7YA176KH01K
Description
CAP CER 17UF 35V X7R SMD
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
17 µF ±10% 35V Ceramic Capacitor X7R SMD, J-Lead
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
KCM55QR7YA176KH01K Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Ratings
AEC-Q200
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
SMD, J-Lead
Capacitance
Size / Dimension
0.240" L x 0.209" W (6.10mm x 5.30mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.154" (3.90mm)