GRM2195C2A681JA01D
DigiKey Part Number
490-1613-2-ND - Tape & Reel (TR)
490-1613-1-ND - Cut Tape (CT)
490-1613-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GRM2195C2A681JA01D
Description
CAP CER 680PF 100V C0G/NP0 0805
Customer Reference
Detailed Description
680 pF ±5% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
GRM2195C2A681JA01D Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Part Status
Not For New Designs
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.037" (0.95mm)