GJM1555C1H5R6WB01D | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | GJM1555C1H5R6WB01D |
Description | CAP CER 5.6PF 50V C0G/NP0 0402 |
Manufacturer Standard Lead Time | 17 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 5.6 pF ±0.05pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | GJM1555C1H5R6WB01D Models |
Category | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Capacitance | Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) |
Tolerance ±0.05pF | Thickness (Max) 0.022" (0.55mm) |