DLW5BTH501TQ2L
DigiKey Part Number
490-DLW5BTH501TQ2LTR-ND - Tape & Reel (TR)
490-DLW5BTH501TQ2LCT-ND - Cut Tape (CT)
490-DLW5BTH501TQ2LDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DLW5BTH501TQ2L
Description
CMC 2.5A 2LN 500OHM SMD AEC-Q200
Detailed Description
2 Line Common Mode Choke Surface Mount 500 Ohms @ 100 MHz 2.5A DCR 27mOhm
EDA/CAD Models
DLW5BTH501TQ2L Models
Category
DC Resistance (DCR) (Max)
27mOhm
Voltage Rating - DC
50V
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Digi-Reel®
Ratings
AEC-Q200
Size / Dimension
0.197" L x 0.197" W (5.00mm x 5.00mm)
Height (Max)
0.098" (2.50mm)
Impedance @ Frequency
500 Ohms @ 100 MHz
Current Rating (Max)
2.5A