DLW44SM242SK2L
DigiKey Part Number
490-DLW44SM242SK2LTR-ND - Tape & Reel (TR)
490-DLW44SM242SK2LCT-ND - Cut Tape (CT)
490-DLW44SM242SK2LDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DLW44SM242SK2L
Description
CMC 1.4A 2LN 2.4 KOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2 Line Common Mode Choke Surface Mount 2.4 kOhms @ 100 MHz 1.4A DCR 105mOhm
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
DLW44SM242SK2L Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
DC Resistance (DCR) (Max)
105mOhm
Manufacturer
Murata Electronics
Voltage Rating - DC
60V
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Surface Mount
Part Status
Active
Size / Dimension
0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
Filter Type
Power Line
Height (Max)
0.059" (1.50mm)
Number of Lines
2
Package / Case
Horizontal, 4 PC Pad
Impedance @ Frequency
2.4 kOhms @ 100 MHz
Base Product Number
Current Rating (Max)
1.4A