DLW21HN900HQ2L
DigiKey Part Number
490-DLW21HN900HQ2LTR-ND - Tape & Reel (TR)
490-DLW21HN900HQ2LCT-ND - Cut Tape (CT)
490-DLW21HN900HQ2LDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DLW21HN900HQ2L
Description
CMC 220MA 2LN 90 OHM SMD
Detailed Description
2 Line Common Mode Choke Surface Mount 90 Ohms @ 100 MHz 220mA DCR 590mOhm
EDA/CAD Models
DLW21HN900HQ2L Models
Category
DC Resistance (DCR) (Max)
590mOhm
Voltage Rating - DC
20V
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Size / Dimension
0.079" L x 0.047" W (2.00mm x 1.20mm)
Height (Max)
0.039" (1.00mm)
Impedance @ Frequency
90 Ohms @ 100 MHz
Base Product Number
Current Rating (Max)
220mA