DLM0QSN900HY2D
DigiKey Part Number
490-DLM0QSN900HY2DTR-ND - Tape & Reel (TR)
490-DLM0QSN900HY2DCT-ND - Cut Tape (CT)
490-DLM0QSN900HY2DDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DLM0QSN900HY2D
Description
CMC 50MA 2LN 90 OHM SMD
Customer Reference
Detailed Description
2 Line Common Mode Choke Surface Mount 90 Ohms @ 100 MHz 50mA DCR 5Ohm
EDA/CAD Models
DLM0QSN900HY2D Models
Category
Current Rating (Max)
50mA
DC Resistance (DCR) (Max)
5Ohm
Series
Voltage Rating - DC
5V
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Filter Type
Signal Line
Size / Dimension
0.026" L x 0.020" W (0.65mm x 0.50mm)
Height (Max)
0.014" (0.35mm)
Impedance @ Frequency
90 Ohms @ 100 MHz