DFE32CAH1R5MR0L | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | DFE32CAH1R5MR0L |
Description | FIXED IND 1.5UH 3.5A 30 MOHM SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 21 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 1.5 µH Shielded Wirewound Inductor 3.5 A 30mOhm Max 1210 (3225 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | DFE32CAH1R5MR0L Models |
Category | Shielding Shielded |
Mfr | DC Resistance (DCR) 30mOhm Max |
Series | Ratings AEC-Q200 |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -55°C ~ 150°C |
Part Status Active | Inductance Frequency - Test 1 MHz |
Type Wirewound | Mounting Type Surface Mount |
Material - Core | Package / Case 1210 (3225 Metric) |
Inductance | Supplier Device Package 1210 |
Tolerance ±20% | Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) |
Current Rating (Amps) | Height - Seated (Max) 0.079" (2.00mm) |
Current - Saturation (Isat) 4.8A |