DFE2HCAHR47MJ0L
DigiKey Part Number
490-18393-2-ND - Tape & Reel (TR)
490-18393-1-ND - Cut Tape (CT)
490-18393-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DFE2HCAHR47MJ0L
Description
FIXED IND 470NH 4.5A 25 MOHM SMD
Detailed Description
470 nH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 4.5 A 25mOhm Max 1008 (2520 Metric)
EDA/CAD Models
DFE2HCAHR47MJ0L Models
DC Resistance (DCR)
25mOhm Max
Operating Temperature
-40°C ~ 150°C
Inductance Frequency - Test
1 MHz
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.047" (1.20mm)
Current - Saturation (Isat)
5.1A