DE11XRB680KA4BR01F is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Murata Electronics
In Stock: 165
Datasheet
Parametric Equivalent
Murata Electronics
In Stock: 518
Datasheet
In Stock: 0
In Stock: 0
68 pF ±10% 500VAC Ceramic Capacitor SL Radial, Disc
DE11XRB680KA4BR01F
DigiKey Part Number
DE11XRB680KA4BR01F-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DE11XRB680KA4BR01F
Description
CAP CER 68PF 500V SL RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
DE11XRB680KA4BR01F Models
Category
Ratings
X1, Y1
Mfr
Applications
Series
Mounting Type
Packaging
Bulk
Package / Case
Radial, Disc
Part Status
Active
Size / Dimension
0.354" Dia (9.00mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.472" (12.00mm)
Tolerance
±10%
Lead Spacing
0.394" (10.00mm)
Voltage - Rated
Lead Style
Straight
Temperature Coefficient
Base Product Number
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C