DE11XRA680KN4AP01F is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Murata Electronics
In Stock: 518
Datasheet
Similar
Murata Electronics
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
In Stock: 0
Parametric Equivalent
68 pF ±10% 1500V (1.5kV) Ceramic Capacitor SL Radial, Disc
DE11XRA680KN4AP01F
DigiKey Part Number
490-16172-1-ND - Cut Tape (CT)
490-16172-3-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DE11XRA680KN4AP01F
Description
CAP CER 68PF 1.5KV SL RADIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
DE11XRA680KN4AP01F Models
Packaging
Cut Tape (CT)
Tape & Box (TB)
Size / Dimension
0.315" Dia (8.00mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.433" (11.00mm)
Tolerance
±10%
Lead Spacing
0.394" (10.00mm)
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C