DE11XRA330KN4AP01F | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | DE11XRA330KN4AP01F |
Description | CAP CER 33PF 1.5KV SL RADIAL |
Manufacturer Standard Lead Time | 17 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 33 pF ±10% 1500V (1.5kV) Ceramic Capacitor SL Radial, Disc |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | DE11XRA330KN4AP01F Models |
Category | Ratings X1, Y1 |
Mfr | Applications |
Series | Mounting Type |
Packaging Cut Tape (CT) Tape & Box (TB) | Package / Case Radial, Disc |
Part Status Active | Size / Dimension 0.276" Dia (7.00mm) |
Capacitance | Height - Seated (Max) 0.394" (10.00mm) |
Tolerance ±10% | Lead Spacing 0.394" (10.00mm) |
Voltage - Rated | Lead Style Straight |
Temperature Coefficient | Base Product Number |
Operating Temperature -40°C ~ 125°C |