CSTNE16M0V53Z000R0 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | CSTNE16M0V53Z000R0 |
Description | CERAMIC RES 16.0000MHZ 15PF SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 21 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 16 MHz Ceramic Resonator Built in Capacitor 15 pF ±0.3% 40 Ohms -40°C ~ 125°C Surface Mount |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | CSTNE16M0V53Z000R0 Models |
Category | Features Built in Capacitor |
Manufacturer Murata Electronics | Capacitance 15 pF |
Series | Impedance 40 Ohms |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -40°C ~ 125°C |
Part Status Active | Mounting Type Surface Mount |
Type Ceramic | Package / Case 3-SMD, Non-Standard |
Frequency 16 MHz | Size / Dimension 0.126" L x 0.051" W (3.20mm x 1.30mm) |
Frequency Stability ±0.3% | Height 0.039" (1.00mm) |
Frequency Tolerance ±0.5% | Base Product Number |