CSTNE12M0G550000R0
DigiKey Part Number
490-17943-2-ND - Tape & Reel (TR)
490-17943-1-ND - Cut Tape (CT)
490-17943-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CSTNE12M0G550000R0
Description
CERAMIC RES 12.0000MHZ 33PF SMD
Detailed Description
12 MHz Ceramic Resonator Built in Capacitor 33 pF ±0.2% 30 Ohms -40°C ~ 85°C Surface Mount
EDA/CAD Models
CSTNE12M0G550000R0 Models
Capacitance
33 pF
Series
Impedance
30 Ohms
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Frequency
12 MHz
Size / Dimension
0.126" L x 0.051" W (3.20mm x 1.30mm)
Frequency Stability
±0.2%
Height
0.032" (0.80mm)
Frequency Tolerance
±0.5%