CSTNE10M0G52A000R0
DigiKey Part Number
490-CSTNE10M0G52A000R0TR-ND - Tape & Reel (TR)
490-CSTNE10M0G52A000R0CT-ND - Cut Tape (CT)
490-CSTNE10M0G52A000R0DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CSTNE10M0G52A000R0
Description
CERAMIC RES 10.0000MHZ 10PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 MHz Ceramic Resonator Built in Capacitor 10 pF ±0.2% -40°C ~ 125°C Surface Mount
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
CSTNE10M0G52A000R0 Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Features
Built in Capacitor
Manufacturer
Murata Electronics
Capacitance
10 pF
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Surface Mount
Part Status
Active
Package / Case
3-SMD, Non-Standard
Type
Ceramic
Size / Dimension
0.126" L x 0.051" W (3.20mm x 1.30mm)
Frequency
10 MHz
Height
0.032" (0.80mm)
Frequency Stability
±0.2%
Base Product Number
Frequency Tolerance
±0.5%