BLM41PG471SN1L
DigiKey Part Number
490-1060-2-ND - Tape & Reel (TR)
490-1060-1-ND - Cut Tape (CT)
490-1060-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BLM41PG471SN1L
Description
FERRITE BEAD 470 OHM 1806 1LN
Detailed Description
470 Ohms @ 100 MHz 1 Power Line Ferrite Bead 1806 (4516 Metric) 2A 50mOhm
EDA/CAD Models
BLM41PG471SN1L Models
Category
Current Rating (Max)
2A
DC Resistance (DCR) (Max)
50mOhm
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Height (Max)
0.071" (1.80mm)
Size / Dimension
0.177" L x 0.063" W (4.50mm x 1.60mm)
Impedance @ Frequency
470 Ohms @ 100 MHz