BLM31SN500BH1L
DigiKey Part Number
490-BLM31SN500BH1LTR-ND - Tape & Reel (TR)
490-BLM31SN500BH1LCT-ND - Cut Tape (CT)
490-BLM31SN500BH1LDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BLM31SN500BH1L
Description
FERRITE BEAD 50 OHM 1206 1LN
Detailed Description
50 Ohms @ 100 MHz 1 Power Line Ferrite Bead 1206 (3216 Metric) 12A 1.6mOhm
EDA/CAD Models
BLM31SN500BH1L Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
DC Resistance (DCR) (Max)
1.6mOhm
Manufacturer
Murata Electronics
Ratings
AEC-Q200
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Height (Max)
0.051" (1.30mm)
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Impedance @ Frequency
50 Ohms @ 100 MHz
Features
Automotive
Current Rating (Max)
12A