BLM31PG500SN1L
DigiKey Part Number
490-1055-2-ND - Tape & Reel (TR)
490-1055-1-ND - Cut Tape (CT)
490-1055-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BLM31PG500SN1L
Description
FERRITE BEAD 50 OHM 1206 4LN
Detailed Description
50 Ohms @ 100 MHz 1 Power Line Ferrite Bead 1206 (3216 Metric) 3.5A 15mOhm
EDA/CAD Models
BLM31PG500SN1L Models
Category
Current Rating (Max)
3.5A
DC Resistance (DCR) (Max)
15mOhm
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Height (Max)
0.051" (1.30mm)
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Impedance @ Frequency
50 Ohms @ 100 MHz