BLM18SG330SN1D
DigiKey Part Number
490-BLM18SG330SN1DTR-ND - Tape & Reel (TR)
490-BLM18SG330SN1DCT-ND - Cut Tape (CT)
490-BLM18SG330SN1DDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BLM18SG330SN1D
Description
FERRITE BEAD 33 OHM 0603 1LN
Detailed Description
33 Ohms @ 100 MHz 1 Power Line Ferrite Bead 0603 (1608 Metric) 6A 8mOhm
EDA/CAD Models
BLM18SG330SN1D Models
Category
Current Rating (Max)
6A
DC Resistance (DCR) (Max)
8mOhm
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Filter Type
Power Line
Height (Max)
0.037" (0.95mm)
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Impedance @ Frequency
33 Ohms @ 100 MHz