BLM18BB471SN1D | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | BLM18BB471SN1D |
Description | FERRITE BEAD 470 OHM 0603 1LN |
Manufacturer Standard Lead Time | 27 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 470 Ohms @ 100 MHz 1 Signal Line Ferrite Bead 0603 (1608 Metric) 300mA 850mOhm |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | BLM18BB471SN1D Models |
Category | Current Rating (Max) 300mA |
Manufacturer Murata Electronics | DC Resistance (DCR) (Max) 850mOhm |
Series | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Package / Case 0603 (1608 Metric) |
Part Status Active | Mounting Type Surface Mount |
Filter Type Signal Line | Height (Max) 0.037" (0.95mm) |
Number of Lines 1 | Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) |
Impedance @ Frequency 470 Ohms @ 100 MHz | Base Product Number |