BLM18AG471SH1D
DigiKey Part Number
490-11025-2-ND - Tape & Reel (TR)
490-11025-1-ND - Cut Tape (CT)
490-11025-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BLM18AG471SH1D
Description
FERRITE BEAD 470 OHM 0603 1LN
Detailed Description
470 Ohms @ 100 MHz 1 Ferrite Bead 0603 (1608 Metric) 550mA 350mOhm
EDA/CAD Models
BLM18AG471SH1D Models
Category
DC Resistance (DCR) (Max)
350mOhm
Manufacturer
Murata Electronics
Ratings
AEC-Q200
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Surface Mount
Number of Lines
1
Height (Max)
0.037" (0.95mm)
Impedance @ Frequency
470 Ohms @ 100 MHz
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Current Rating (Max)
550mA