BLM15AX121SN1D | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | BLM15AX121SN1D |
Description | FERRITE BEAD 120 OHM 0402 1LN |
Manufacturer Standard Lead Time | 19 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 120 Ohms @ 100 MHz 1 Ferrite Bead 0402 (1005 Metric) 700mA 130mOhm |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | BLM15AX121SN1D Models |
Category | DC Resistance (DCR) (Max) 130mOhm |
Manufacturer Murata Electronics | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Series | Package / Case 0402 (1005 Metric) |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Mounting Type Surface Mount |
Part Status Active | Height (Max) 0.022" (0.55mm) |
Number of Lines 1 | Size / Dimension 0.039" L x 0.022" W (1.00mm x 0.55mm) |
Impedance @ Frequency 120 Ohms @ 100 MHz | Base Product Number |
Current Rating (Max) 700mA |