BC-2003-TR
BC-2003-TR
DigiKey Part Number
BC-2003-TR-TR-ND - Tape & Reel (TR)
BC-2003-TR-CT-ND - Cut Tape (CT)
BC-2003-TR-DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BC-2003-TR
Description
BATTERY RETAINER COIN 20MM SMD
Detailed Description
Battery Retainer Coin, 20.0mm 1 Cell SMD (SMT) Tab
EDA/CAD Models
BC-2003-TR Models
Battery Series
2032
Height Above Board
0.140" (3.55mm)