MPM3683GMN-10-T
MPM3683GMN-10-T
DigiKey Part Number
1589-MPM3683GMN-10-T-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MPM3683GMN-10-T
Description
2.7V-16V, 10A, STEP-DOWN POWER M
Manufacturer Standard Lead Time
36 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Non-Isolated PoL Module DC DC Converter 1 Output 0.6 ~ 5.5V 10A 2.7V - 16V Input
Category
Voltage - Output 1
Mfr
Current - Output (Max)
10A
Packaging
Tray
Applications
ITE (Commercial)
Part Status
Active
Features
Remote Sense
Type
Non-Isolated PoL Module
Mounting Type
Surface Mount
Number of Outputs
1
Package / Case
29-LGA Module
Voltage - Input (Min)
2.7V
Size / Dimension
0.28" L x 0.28" W x 0.17" H (7.0mm x 7.0mm x 4.4mm)
Voltage - Input (Max)
16V