MPL-AY1265-R47
DigiKey Part Number
1589-MPL-AY1265-R47TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MPL-AY1265-R47
Description
FIXED IND 470NH 33A 0.89 MOHM
Detailed Description
470 nH Unshielded Molded Inductor 33 A 0.89mOhm 2-SMD, J-Lead
DC Resistance (DCR)
0.89mOhm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 155°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Size / Dimension
0.531" L x 0.496" W (13.50mm x 12.60mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.256" (6.50mm)
Current - Saturation (Isat)
64A