0502128000-12-R6-D
DigiKey Part Number
0502128000-12-R6-D-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0502128000-12-R6-D
Description
12" PRE-CRIMP 3049 RD001 RED
Customer Reference
Detailed Description
Red 26 AWG Jumper Lead Socket to Socket Tin 12.0" (304.8mm)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
0502128000-12-R6-D Models
Category
Wire Gauge
26 AWG
Contact Finish
Tin
Series
Color
Red
Contact End
Socket to Socket
Base Product Number
Length
12.0" (304.8mm)