0500798000-12-R6-D
DigiKey Part Number
0500798000-12-R6-D-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0500798000-12-R6-D
Description
12" PRE-CRIMP 1853 RED
Customer Reference
Detailed Description
Red 26 AWG Jumper Lead Socket to Socket Tin 12.0" (304.8mm)
Category
Wire Gauge
26 AWG
Length
12.0" (304.8mm)
Additional Resources
In-Stock: 558
Alternate Color
12" PRE-CRIMP 1853 BLACK
In-Stock: 1163
12" PRE-CRIMP 1853 BLUE
In-Stock: 79
12" PRE-CRIMP 1853 BROWN
In-Stock: 0
12" PRE-CRIMP 1853 GREEN
12" PRE-CRIMP 1853 ORANGE
In-Stock: 938
Alternate Length
2" PRE-CRIMP 1853 RED
In-Stock: 290
3" PRE-CRIMP 1853 RED
In-Stock: 36
4" PRE-CRIMP 1853 RED
5" PRE-CRIMP 1853 RED
6" PRE-CRIMP 1853 RED