0457501111-12-G0
DigiKey Part Number
0457501111-12-G0-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0457501111-12-G0
Description
12" PRE-CRIMP A2040 GREEN
Customer Reference
Detailed Description
Green 20 AWG Jumper Lead Socket to Cable (Round) Tin 12.0" (304.8mm)
Category
Wire Gauge
20 AWG
Color
Green
Contact End
Socket to Cable (Round)
Length
12.0" (304.8mm)
Alternate Color
12" PRE-CRIMP A2040 BLACK
In-Stock: 0
12" PRE-CRIMP A2040 BLUE
In-Stock: 0
12" PRE-CRIMP A2040 BROWN
12" PRE-CRIMP A2040 ORANGE
12" PRE-CRIMP A2040 RED
Alternate Length
2" PRE-CRIMP A2040 GREEN
3" PRE-CRIMP A2040 GREEN
4" PRE-CRIMP A2040 GREEN
5" PRE-CRIMP A2040 GREEN
6" PRE-CRIMP A2040 GREEN