0190730019-18-R9
DigiKey Part Number
0190730019-18-R9-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0190730019-18-R9
Description
18" JUMPER 3075 RD001 RED
Customer Reference
Detailed Description
Red 18 AWG Jumper Lead Ring Terminal (#10 stud) to Cable Tin 18.0" (457.2mm)
Category
Wire Gauge
18 AWG
Color
Red
Contact End
Ring Terminal (#10 stud) to Cable
Base Product Number
Length
18.0" (457.2mm)