0039000181-12-S0-D
DigiKey Part Number
0039000181-12-S0-D-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0039000181-12-S0-D
Description
12" PRE-CRIMP A2040 SLATE
Customer Reference
Detailed Description
Slate 20 AWG Jumper Lead Socket to Socket Gold 12.0" (304.8mm)
Category
Wire Gauge
20 AWG
Contact Finish
Gold
Series
Color
Slate
Packaging
Bulk
Contact Finish Thickness
30.0µin (0.76µm)
Contact End
Socket to Socket
Length
12.0" (304.8mm)
Alternate Color
12" PRE-CRIMP A2040 BLACK
In-Stock: 0
12" PRE-CRIMP A2040 BLUE
In-Stock: 0
12" PRE-CRIMP A2040 BROWN
12" PRE-CRIMP A2040 GREEN
12" PRE-CRIMP A2040 ORANGE
Alternate Length
2" PRE-CRIMP A2040 SLATE
3" PRE-CRIMP A2040 SLATE
4" PRE-CRIMP A2040 SLATE
5" PRE-CRIMP A2040 SLATE
6" PRE-CRIMP A2040 SLATE