0039000040-12-V0-D
DigiKey Part Number
0039000040-12-V0-D-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0039000040-12-V0-D
Description
12" PRE-CRIMP A2040 VIOLET
Customer Reference
Detailed Description
Violet 20 AWG Jumper Lead Pin to Pin Tin 12.0" (304.8mm)
Category
Wire Gauge
20 AWG
Color
Violet
Contact End
Pin to Pin
Base Product Number
Length
12.0" (304.8mm)
Alternate Color
12" PRE-CRIMP A2040 BLACK
In-Stock: 378
12" PRE-CRIMP A2040 BLUE
In-Stock: 0
12" PRE-CRIMP A2040 BROWN
In-Stock: 0
12" PRE-CRIMP A2040 GREEN
12" PRE-CRIMP A2040 ORANGE
Alternate Length
2" PRE-CRIMP A2040 VIOLET
3" PRE-CRIMP A2040 VIOLET
4" PRE-CRIMP A2040 VIOLET
5" PRE-CRIMP A2040 VIOLET
6" PRE-CRIMP A2040 VIOLET