0039000038-12-G2-D
DigiKey Part Number
0039000038-12-G2-D-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0039000038-12-G2-D
Description
12" PRE-CRIMP A2016 GREEN
Customer Reference
Detailed Description
Green 22 AWG Jumper Lead Socket to Socket Tin 12.0" (304.8mm)
Category
Wire Gauge
22 AWG
Color
Green
Contact End
Socket to Socket
Base Product Number
Length
12.0" (304.8mm)
Additional Resources
In-Stock: 381
Check for Additional Incoming Stock
Alternate Color
12" PRE-CRIMP A2016 BLACK
In-Stock: 27
12" PRE-CRIMP A2016 BLUE
In-Stock: 0
12" PRE-CRIMP A2016 BROWN
In-Stock: 0
12" PRE-CRIMP A2016 ORANGE
12" PRE-CRIMP A2016 RED
In-Stock: 121
Alternate Length
2" PRE-CRIMP A2016 GREEN
3" PRE-CRIMP A2016 GREEN
4" PRE-CRIMP A2016 GREEN
5" PRE-CRIMP A2016 GREEN
6" PRE-CRIMP A2016 GREEN